האם ידעתם כי בין 50 ל- 100 שערות נושרות בממוצע מדי יום מראשכם? ובכן, במצב תקין תצמח שערה חדשה במקום זו שנשרה. אם אתם מבחינים כי למעלה משש שערות נשרו על הכרית במהלך השינה, כנראה שאתם סובלים מתופעה הנקראת נשירת שיער. התופעה שכיחה בקרב נשים וגברים, יש מגוון סיבות לנשירת שיער, ובאמצעות אבחון מקצועי על ידי רופא מומחה לבעיות עור ושיער ניתן לקבל טיפול יעיל.

הנשירה של השיער עלולה לגרום למתח נפשי ולדימוי עצמי נמוך. הנשירה אצל גברים נגרמת לרוב כתוצאה מגנטיקה, כאשר נשירת שיער מוגברת גורמת לרוב להתקרחות, בעיה המכונה בעגה המקצועית בשם אלפוסיה אנדרוגנית (התקרחות גברית טיפוסית). אצל נשים, אך גם אצל גברים, הבעיה עלולה להיגרם מסיבות רבות ומגוונות, בין היתר שינויים הורמונליים, טראומה, מתח נפשי, חרדה, תזונה לקויה, דיאטה קיצונית, ירידה דרסטית במשקל גוף, וכתוצאה מנטילת תרופות, כאשר יש נשים הסובלות מנשירה מוגברת של השיער לאחר הלידה.

נשירת שיער אצל נשים

נשים רבות סובלות מנשירת שיער בדרגות שונות, בדומה לגברים, עם זאת הגורמים לנשירה אצל נשים הם שונים. אצל נשים נשירת שיער חמורה עלולה לנבוע מסיבות כמו תרופות, פעילות יתר של בלוטת התריס, סטרס, דיאטות קיצוניות, תזונה לקויה ועוד. כמו כן, נשירת שיער אצל נשים עלולה להתחיל בעקבות ביקורים תכופים במספרות, לרבות פן בחום גבוה, צביעת שיער, החלקה וכדומה. גם קוקו המתוח חזק גורם לנשירה מוגברת של השיער. נשים לאחר קיצור כיבה גם סובלות מנשירה משמעותית.

נשירת שיער אצל נשים לאחר לידה

נשים לאחר לידה עלולות לסבול מנשירת שיער מוגברת. התופעה שכיחה 3 חודשי לאחר הלידה  ועלולה לגרום לירידה בביטחון העצמי, לפגיעה במראה הנשי ולשינוי לרעה במצבה הנפשי של האם הטרייה. באמצעות אבחון מקצועי ומדויק ניתן לגלות את הגורמים לתופעה, לעתים נשירת שיער לאחר לידה נגרמת בגלל שינויים הורמונליים בגוף, סטרס, חוסר במינרלים וויטמינים, קוקו מתוח בזמן ההנקה ודיאטה קיצונית של נשים אחרי לידה המעוניינות לחזור במהירות למשקל גופן לפני הלידה.

נשירת שיער אצל גברים

למעלה מ- 50% מהגברים מעל גיל 40 סובלים מדילול שיער, התופעה הופכת עם השנים להתקרחות. רבים מהגברים סובלים בעקבות כך מירידה בביטחון העצמי ומחרדה בגלל איבוד השיער. חשוב לציין כי נשירת שיער אצל גברים נגרמת לרוב בגלל גנטיקה והשפעה הורמונלית בגוף. מומחים לנושא טוענים כי הרגישות להורמון DHT גורמת לגברים לאבד בהדרגה את שיער ראשם ולהקריח. רמה גבוהה של הורמון DHT גורמת לצמיחת שיער דק יותר במקום השיער העבה שנשר, כתוצאה מכך ניתן לראות שיער דליל יותר והקרקפת מבצבצת מבעד לשיער.
כמו כן, גברים כמו נשים, עלולים לסבול מנשירה מוגברת של שיער ראשם כתוצאה מטראומה לגוף, לדוגמה בעקבות תאונה, ניתוח או מחלה קשה, בגלל תרופות, דיאטות קיצוניות, תזונה לקויה וחסרה בוויטמינים ומינרלים הנחוצים לשיער ומסיבות נוספות.

היכנסו למידע המלא על:

נשירת שיער גברים

נשירת שיער אצל נשים

נשירת שיער אצל ילדים

סיבות לנשירת שיער

טיפול נכון בשיער