טופיק להסוואת נשירה – פתרון קוסמטי

קיימים היום מספר פתרונות קוסמטיים לשיפור המראה במקרים של נשירת שיער והתקרחות, אולם פתרונות אלה אינם מהווים טיפול רפואי המונע את התופעה.

טופיק (Toppik) הינו פתרון קל, פשוט ומהיר לבעלי שיער דליל המעוניינים בשיפור מידי של מראה שיערם. התכשיר מורכב מסיבים מיקרוסקופיים העשויים מחומרים אורגניים הזהים לשיער ראשינו (קרטין ופרוטאין) המתפזרים בין השיערות, נתפסים בהן באמצעות חשמל סטאטי, ומכסים מיד את האזור הדליל. סיבי הטופיק מתמזגים עם השיער עד כדי כך, שאפילו עין מאומנת היטב תתקשה להבחין בקיומם.

הטופיק אינו מכתים, וניתן לישון עמו ללא חשש.

לתכשיר, ככלל, אין תופעות לוואי, וניתן להשתמש בו בכל מצב של התקרחות, נשירת שיער או שיער דליל וכן מיד לאחר השתלת שיער, לצורך כיסוי הגלדים, וכהשלמה להשתלת שיער בכלל. התכשיר מיוצר בגוונים שונים ומוסר בחפיפת השיער.

טופיק לטיפול בשיער דליל, התקרחות או נשירת שיער

פתרון קוסמטי למצבי התקרחות ונשירת שיער

פתרונות קוסמטיים נוספים לשיער דליל

פאות ותוספות שיער – פאות ותוספות שיער הן למעשה שיער מלאכותי או טבעי המיועד לכסות את השיער הדליל או המקריח בקדמת הראש או בחלקו העליון, ולהתמזג לחלוטין עם השיער הקיים. כיום קיימות שיטות המחברות את תוספי השיער בהדבקה ישירה לקרקפת, בשזירה או בהלחמה אל השיער הקיים. מדובר בפתרון פשוט ומהיר המתאים כמעט לכל אחד, שכן בניגוד לטיפולים רפואיים, אין הוא מצריך המתנה של חודשים עד לקבלת תוצאות של שיפור מראה השיער.

החיסרון החזותי הבולט בשיטה זו הוא היכולת לזהות בקלות יחסית את תוספת השיער, בעיקר לאחר שימוש ממושך, כיוון שצבעה משתנה עם הזמן, ואינו זהה עוד לצבע השיער הקיים. חיסרון משמעותי יותר הוא הנזק הנגרם מההדבקה או מהשזירה של תוספת השיער. בשזירת התוספת נוצרת משיכה ממושכת של השיער הקיים, דבר הגורם להיחלשותו ולתלישתו.

בשיטת ההדבקה יש לגלח קודם לכן אזור מסוים בראש, כדי למרוח עליו את הדבק להצמדת תוספת השיער. הניסיון מוכיח כי באזור שגולח עלול השיער עם הזמן להפסיק לצמוח, בגלל השפעת הדבק. טיפולי השזירה או ההדבקה מחייבים את המטופל לחזור לעתים מזומנות אל מכון הטיפולים כדי לתחזק את התוספת או לחדש את התהליך. מאחר שהשיער מתחת לתוספת ממשיך לצמוח, התוספת מתחילה לזוז וזקוקה להידוק. שימוש בתוספת שיער תסתיר את האזור הדליל או המקריח אך שימוש ממושך עלול לגרום בסופו של דבר לפגיעה בלתי הפיכה בשיער.

מקורות נוספים: לאתר טופיק

למידע נוסף על דרכי טיפול בנשירת שיער והתקרחות:

הדפס עמוד זה הדפס עמוד זה